آشنایی با صادرات پوشاک،کیف و کفش به کشور عراق در فرمانداری اسلامشهر  

برگزاری همایش آشنایی با صادرات پوشاک،کیف و کفش به کشور عراق در فرمانداری اسلامشهر

 

تاکید فرماندار اسلامشهر بر ضرورت رفع موانع حضور تولیدکنندگان شهرستان در بازار کشورهای همسایه

فرماندار اسلامشهر با اشاره به ظرفیت قابل توجه این شهرستان در زمینه تولید کفش ورزشی و محصولات چوبی گفت: باید موانع حضور تولید کنندگان ما در بازار کشورهای همسایه از جمله عراق، آذربایجان و… با برگزاری نشست ها و جلسات تخصصی توسط اداره صمت و اتاق اصناف برطرف شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر حسین حبیبی در همایش آشنایی با صادرات پوشاک،کیف و کفش به کشور عراق با بیان مطلب فوق اظهار داشت: اسلامشهر را به دلیل برخورداری از ظرفیت های قابل توجه در بخش تولید، می توان شهرستان جهادگران تولید نیز نامید.

وی با بیان اینکه این ظرفیت بزرگ متاسفانه به خوبی معرفی نشده و بین افکار عمومی و حتی برخی مسئولان ناشناخته است، افزود: تلاش کردیم تا در قالب برنامه «چهارشنبه ها با تولید» با مراجعه به واحدهای تولیدی برای رفع مشکلاتشان پیش قدم شویم.

فرماندار اسلامشهر با بیان اینکه مقام معظم رهبری در سالهای اخیر در نامگذاری و تعیین شعار سال بسیار حکیمانه موضوعات اقتصادی بویژه حمایت از بخش تولید را مورد توجه قرار داده اند، ادامه داد: علیرغم این تاکیدات، هنوز هم برخی از مسئولین اهمیت کمک به بخش تولید به عنوان راهبرد عمومی کشور را درک نکرده و گاهاً برای تولیدکنندگان مانع تراشی نیز می کنند.

وی تصریح کرد: به هر میزان که ظرفیت تولید و ایجاد اشتغال در کشور افزایش یابد به همان میزان شاهد افزایش و بهبود شاخص های اقتصادی و حتی امنیتی و همچنین کاهش آسیب های اجتماعی خواهیم بود.

حسین حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش شهدای مدافع حرم در ایجاد امنیت و آرامش در کشورهای منطقه از جمله عراق نیز اشاره کرد و گفت: حال که امنیت در منطقه ایجاد شده، به دلیل نداشتن برنامه و غفلت ما شاهد هستیم که سهم عمده بازار مصرف همین کشورها از جمله عراق در اختیار کشورهایی قرار گرفته که از جمله حامیان تروریست های تکفیری در سالهای گذشته بودند.

همچنین در این همایش هدایتی رئیس مرکز تجاری ایران در نجف نیز در سخنانی گفت: علیرغم قرار داشتن چندین استان عراق در محدوده تجاری ایران، ۱۲۰۰ کیلومتر مرز مشترک ما با این کشور و نقشی که ایران اسلامی در تامین امنیت عراق ایفا کرد متاسفانه سهم ناچیزی از بازار فروش عراق را در اختیار داریم.

وی عدم شناسایی ظرفیت های کشور عراق را عامل کاهش صادرات تولید کنندگان ما به این کشور دانست و گفت: با توجه به برگزاری نمایشگاه فروش مستقیم پوشاک، کیف و کفش در منطقه مرزی مهران در آینده ای نزدیک با حضور ۴۰۰ تاجر عراقی، زمینه لازم برای حضور تولیدکنندگان شهرستان اسلامشهر در این نمایشگاه فراهم خواهد شد.

 

پایگاه خبری آرات نیوز اسلامشهر محمدجوادمحمودیان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست