تمامی مشاورین املاک ملزم به رعایت سقف افزایش ۲۰ درصدی اجاره بها هستند  

فرماندار اسلامشهر:

تمامی مشاورین املاک ملزم به رعایت سقف افزایش ۲۰ درصدی اجاره بها هستند

 

فرماندار اسلامشهر گفت: تمامی مشاورین املاک شهرستان ملزم به رعایت سقف مجاز افزایش ۲۰درصدی اجاره بها هستند و با واحدهایی که به این مصوبه شورای عالی مسکن عمل نکنند، برخورد می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر حسین حبیبی در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان که با موضوع «بررسی علل گرانی مسکن در شهرستان و پیشگیری و مقابله با آن» برگزار شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: مصوبه هفتمین جلسه شورای عالی مسکن که به ریاست رئیس جمهور کشورمان برگزار و در این نشست، سقف مجاز افزایش اجاره‌بها در شهر تهران ۲۵ در صد و سایر شهرها ۲۰ درصد تعیین شد، جهت اجرا به اداره صمت، اتاق اصناف و اتحادیه مشاورین املاک ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه اکثر مشاورین املاک شهرستان افراد منصف و مورد اعتماد مردم هستند و همکاری لازم را جهت اجرای این مصوبه خواهند داشت، افزود: با این حال تعزیرات حکومتی، اداره صمت، اتاق اصناف و اتحادیه مربوطه میبایست نظارت لازم بر فعالیت مشاورین املاک داشته باشند تا اگر واحدی تخلفی داشت برخورد قاطع قانونی صورت گیرد.

فرماندار اسلامشهر با بیان اینکه متاسفانه در سالهای اخیر اقدام موثری برای تولید مسکن در کشور صورت نگرفت ادامه داد: امیدواریم با واحدهایی که در طرح «نهضت ملی مسکن» احداث می شود تعادل لازم در بازار مسکن ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه بخش عمده گرانی مسکن و افزایش اجاره بها دلایلی کشوری دارد، تصریح کرد: طبق بررسی های انجام شده برخی عوامل گرانی مسکن در شهرستان نیز شناسایی شده که باید با آنان برخورد لازم صورت گیرد.

حبیبی همچنین بر ضرورت پیگیری های لازم جهت افزایش سهم تسهیلات ودیعه مسکن خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی شهرستان تاکید کرد.

پایگاه خبری آرات نیوز اسلامشهر محمدجوادمحمودیان
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست