تکالیف همه نهادها در حوزه اقدامات سلبی در زمینه حجاب و عفاف مشخص شده

فرماندار اسلامشهر:
تکالیف همه نهادها در حوزه اقدامات سلبی در زمینه حجاب و عفاف مشخص شده/ باید از تمامی ظرفیت ها برای آگاه سازی جوانان استفاده کنیم/ضرورت رعایت ملاحظات فرهنگی و مذهبی شهرستان در واگذاری سازه های تبلیغاتی توسط شهرداری ها
فرماندار اسلامشهر با بیان اینکه تکالیف همه نهادها در حوزه اقدامات سلبی در زمینه حجاب و عفاف در سطح کشور مشخص شده گفت: با تقسیم کار صورت گرفته در جلسات شورای تامین شهرستان وظایف فراجا، سپاه، اداره اطلاعات و مجموعه قضائی در این حوزه از ماه گذشته آغاز شده است.
به گزارش پایگاه خبری آرات نیوز اسلامشهر،حسین حبیبی که در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سخن می گفت ضمن تبریک آغاز دهه کرامت با بیان مطلب فوق اظهار داشت: برای رفع وضعیت ناهنجار خیابان دانشگاه و برخی محلات همچون باغ فیض و واوان نیز برنامه ریزی خوبی در شورای تامین انجام شده و با حمایت و پشتیبانی دادستان شهرستان بسته ای از اقدامات انتظامی، ترافیکی و… اجرا خواهد شد.
وی با بیان اینکه آحاد مردم اسلامشهر نسبت به وضعیت بی حجابی و عدم رعایت شئونات اخلاقی گلایه دارند، افزود: حساب برخی افراد ناآگاه و غفلت زده از کسانی که با گستاخی هنجارهای شرعی و قانونی را زیر پا می گذارند جداست و در کنار اقدامات سلبی باید برنامه های ایجابی نیز توسط دستگاههای مسئول اجرایی شود.
فرماندار اسلامشهر ضمن گلایه از عدم اجرای برنامه های موثر در حوزه عفاف و حجاب توسط نهادهای انقلابی و ادارات دولتی ادامه داد: کوتاهی هایی درخصوص اقدامات عملی و میدانی در حوزه فرهنگ توسط مجموعه هایی همچون فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش پرورش، مراکز دانشگاهی، سازمان تبلیغات و امور مساجد، هیات مذهبی و پایگاههای بسیج صورت گرفته که باید جبران شود.
وی در ادامه با بیان اینکه تردیدی نیست که در پشت پرده تهاجم فرهنگی و هجمه های اخیر علیه حجاب سرویس های جاسوسی قرار دارند، تصریح کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند دشمن در این حوزه با برنامه ریزی اقدام کرده و ما نیز باید به دور از هرگونه اقدام احساسی با برنامه عمل کنیم.
حسین حبیبی با بیان اینکه هر یک از دستگاههای عضو شورای فرهنگ عمومی میبایست برنامه ها و راهکارهای اجرایی دستگاه متبوع خود را جهت بررسی و تصویب در شورای فرهنگ عمومی ارائه دهند خاطر نشان کرد: با راهبری های ائمه جمعه و علمای بزرگوار اسلامشهر باید پای صحبت جوانان بنشینیم و از تمامی ظرفیت ها برای آگاه سازی آنها استفاده کنیم.
وی تصریح کرد: جوانان نیز بدانند که دشمنان می خواهند آنها را که سرمایه های اصلی کشورند درگیر آسیب های اجتماعی کنند تا از موفقیت آنها در عرصه های مختلف زندگی و افتخار آفرینی برای ایران اسلامی در حوزه های علمی، ورزشی و… جلوگیری کنند.
فرماندار اسلامشهر در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اسلامشهر را شهرستان هزار شهید، حافظان قرآن کریم و قهرمانان ورزشی می شناسند، بر ضرورت ساماندهی تبلیغات شهری تاکید کرد و گفت: شهرداری ها در واگذاری سازه های تبلیغاتی ملاحظات اجتماعی، مذهبی و فرهنگی شهرستان را مد نظر قرار دهند.
 وی همچنین با اشاره به آغاز دهه پرنور و سرور کرامت خواستار همکاری دستگاهها و نهادهای شهرستانی در اجرای هر چه بهتر برنامه های پیش بینی شده برای این ایام مبارک در شهرستان شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست