جمع آوری آبهای سطحی بافت فرسوده اسلامشهر   

تخصیص ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای جمع آوری آبهای سطحی بافت فرسوده اسلامشهر 

 

شهردار اسلامشهر از تخصیص بیش از ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار طی سال گذشته برای جمع آوری آبهای سطحی بافت‌های فرسوده خبر داد.

 

به گزارش مرکز ارتباطات شهرداری اسلامشهر، محسن حمیدی در چهارمین نشست مجمع کمیسیون های معماری و شهرسازی شهرستان های استان تهران که صبح امروز در سالن شهید آوینی شهرداری اسلامشهر برگزار شد، اظهار داشت: سکونتگاه های غیررسمی که به بافت های فرسوده و ناکارآمد منجر می‌شود، یکی از معضلات شهرهای در حال توسعه است.

 

وی افزود: کاهش کیفیت محیط زیست، فقدان امکانات آموزشی و پرورشی، استفاده غیرمجاز از تاسیساتی که در حاشیه شهرها صورت می‌گیرد از معضلات شهرهای درحال توسعه و شهرهایی است که در آنها جاذبه ایجاد شده و جمعیت انسانی در این اماکن در حال افزایش است و اگر نگاه ویژه‌ای به این اماکن نشود معضلات این حوزه تشدید میشود.

 

حمیدی با اشاره به اینکه اسلامشهر زمانی شهر حاشیه‌ای در تهران بوده و اکنون با جمعیت بیش از ۶۰۰ هزار نفر دچار معضل حاشیه‌نشینی شده، تاکید کرد: با افزایش بی رویه جمعیت در اسلامشهر سکونتگاه های غیررسمی در این منطقه پدیدار شده که در سال‌های اخیر با اجرای زیرساخت ها و گرایش مدیریت شهری به این مقوله اقدامات خوب و شایسته در حال انجام است.

 

شهردار اسلامشهر گفت: انجام برنامه مطالعاتی طرح جامع شهری، ورود بخش خصوصی به پروژه های بازآفرینی، ساماندهی محلات و سکونتگاه های غیررسمی، استفاده از ظرفیت ساکنین سکونتگاه های غیررسمی جهت بازآفرینی محلات هدف و ایجاد اشتغال، افزایش امنیت و جلوگیری از بروز آسیب های اجتماعی از طریق پذیرش فضاهای شهری از جمله اقداماتی هست که با همراهی فرماندار و مسئولین شهرستان در دستور کار مدیریت شهرستانی اسلامشهر قرار دارد.

 

وی با اشاره به ۱۰۴ هکتار بافت های فرسوده در ۸ پهنه اسلامشهر تصریح کرد: بزرگترین بافت فرسوده اسلامشهر در شهرک امام حسین(ع) با ۸۳ هکتار به عنوان بافت فرسوده و ناکارآمد شناسایی شده که در سال‌های گذشته اقدامات مناسبی در این پهنه انجام شده که می‌توان به ایجاد مجتمع گردشگری شش و نیم هکتاری شهید سلیمانی با رستوران هوایی و دریاچه و تپه مصنوعی و بوفه بوم گردی اشاره کرد.

 

حمیدی ادامه داد: در زمینه جمع آوری آب های سطحی با توجه به توپوگرافی منطقه که محل انباشت آبهای سطحی در این پهنه بافت فرسوده است، بیش از ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته که قرارداد آن منعقد و در حال انجام فعالیت عمرانی و ساماندهی و جمع آوری آب های سطحی منطقه هست.

 

شهردار اسلامشهر با بیان دیگر اقدامات انجام شده در محلات بافت فرسوده شهری خاطرنشان کرد: کاشت درخت و جنگل کاری برای افزایش سرانه فضای سبز منطقه، ایجاد سوله مدیریت بحران و سالن های ورزشی در بافت‌های فرسوده اسلامشهر در حال انجام است و این پروژه ها همچنان ادامه خواهد داشت.

 

پایگاه خبری آرات نیوز اسلامشهر محمدجوادمحمودیان

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست