رویدادی تازه در حوزه تولید

رویدادی تازه در حوزه تولید/ نخستین جشنواره گل و گلابگیری استان تهران به میزبانی اسلامشهر برگزار شد

 

نخستین جشنواره گل محمدی و گلابگیری استان تهران برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری آرات نیوز، این برنامه به میزبانی مزرعه گل محمدی صدرا و همکاری سازمان گردشگری و صنایع دستی غرب استان تهران در شهرک واوان اسلامشهر برگزار شد.

مدیر شریفیان، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در آیین افتتاحیه این مراسم ضمن تاکید بر ضرورت توسعه شهرک های صنعتی، خواستار توسعه شهرک های اختصاصی برای توسعه و فراوری اقتصادی محصولات کشاورزی شد.

او تاکید کرد: بارها به وزرای صمت و جهادکشاورزی این را گفته آیم و انتظار داریم در این دولت چنین نتیجه مهمی حاصل شود.

مدیر کل حقوقی و بازرسی استانداری تهران نیز در آیین افتتاح این جشنواره بر ضرورت توسعه کشاورزی در استان تهران تاکید کرد و گفت: بخش خصوصی طلایه دار تولید و توسعه در حوزه کشاورزی است.

دکتر وحید رحیمی در حاشیه این جشنواره ضمن اشاره به ضرورت حمایت از تولید کشاورزی در بخش خصوصی ، ضرورت یکپارچه شدن مجموعه مجوز ها و نهادهای متولی در حوزه کشاورزی را اولین گام برای حمایت از این بخش دانست.

در پایان این جشنواره که با حضور مسئولان ، مردم و جمعی از دانش آموزان برگزار شد، حاضران در برنامه نمادین گلابگیری سنتی شرکت کردند.

مزرعه گل محمدی صدرا در شهرک واوان شهرستان اسلامشهر بیش از چهار هکتار مساحت دارد که نیمی از آن زیر کشت گل های محمدی اصلاح شده رفته و در پنج سال اخیر هر سال بیش از ۱۰تن گل محمدی مرغوب تولید میکند.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست