ضرورت تبیین واقعه مسجد گوهر شاد برای نسل جوان

فرماندار اسلامشهر عنوان کرد:

ضرورت تبیین واقعه مسجد گوهر شاد برای نسل جوان/ تجمع بزرگ مدافعان حریم خانواده روز چهارشنبه در شهرستان برگزار خواهد شد

 

فرماندار اسلامشهر بر ضرورت تبیین واقعه مسجد گوهر شاد که به شهادت هزاران نفر از هموطنانمان در ۲۱ تیرماه سال ۱۳۱۴ شمسی در اعتراض به کشف حجاب رضاخانی منجر شد تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری آرات نیوز اسلامشهر ،حسین حبیبی که در جلسه ستاد حجاب عفاف شهرستان سخن می گفت، با اشاره به برگزاری باشکوه جشن ۲ کیلومتری عید غدیر خم و تقدیر از حضور گسترده خانواده ها و خادمان برگزاری این جشن اظهار داشت: این جشن بزرگ نشان داد که با هم افزایی گروه های مردمی و برخی ادارات و نهادها می توان کارهای بزرگ و ماندگار در شهرستان اجرا کرد.

وی با اشاره به آغاز اجرای برنامه های هفته حجاب و عفاف در شهرستان گفت: برنامه ریزی ها برای برگزاری تجمع روز حجاب و عفاف با محوریت بانوان و خانواده ها در روز چهارشنبه ۲۱ تیرماه در حال انجام است.

فرماندار اسلامشهر به سرمایه گذاری و برنامه ریزی کلان دشمنان برای هجمه به حفظ حجاب و ارزش های اسلامی و دینی اشاره کرد و گفت: علاوه بر اجرای برنامه های اثرگذار فرهنگی، تذکر لسانی و اقدامات سلبی نیز باید مورد توجه باشد.

وی با بیان اینکه تعطیلات تابستان بهترین زمان برای اجرای برنامه های پرورشی و فرهنگی برای دانش آموزان در پایگاههای تابستانی است، تصریح کرد: برگزاری «جشنواره دختران آفتاب» در دارالقرآن که در آن ۳۰۰ دختر نخبه شهرستان در یک دوره آموزشی با مبانی حجاب آشنا شده و خودشان به عنوان مبلغ در این حوزه فعالیت خواهند داشت از جمله اقداماتی است که می تواند در زمینه ترویج فرهنگ حجاب و عفاف موثر باشد.

فرماندار اسلامشهر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه مدیران ادارات به عنوان رئیس ستاد امر به معروف آن اداره باید نسبت به مجموعه تحت مدیریت خود نظارت داشته باشند، ادامه داد: پلیس فتا شناسایی و برخورد با صاحبان برخی صفحات در فضای مجازی که با بهانه تبلیغ شغل و حرفه خود با گستاخی بی حیایی را ترویج می کنند را آغاز کرده با این حال مدیران ادارات مرتبط نیز باید در اینگونه موارد به وظایفشان عمل کنند.

همچنین حجه الاسلام برقراری امام جمعه اسلامشهر نیز در سخنانی در این جلسه به بیعت زنان با امیر المومنین حضرت امام علی(ع) در روز عید غدیر خم اشاره کرد و گفت: در جامعه اسلامی زنان در متن جامعه قرار دارند، در پس پستو منزوی نیستند و برخلاف غرب نگاه ابزاری به آنها نمی شود.

سعید دوستی نژاد دادستان اسلامشهر نیز در این جلسه از تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به جرائم حوزه حجاب و عفاف در مجموعه قضائی شهرستان خبر داد.

 

پایگاه خبری آرات نیوز اسلامشهر محمدجوادمحمودیان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست