ضرورت تحقق وعده رئیس جمهور و تکمیل و بهره‌برداری از بیمارستان اسلامشهر تا پایان سال جاری

ضرورت تحقق وعده رئیس جمهور و تکمیل و بهره‌برداری از بیمارستان اسلامشهر تا پایان سال جاری

 

 

در دیدار نماینده تهران با وزیر بهداشت تأکید شد؛

مهدی شریفیان نماینده مجلس شورای اسلامی در دیدار با وزیر بهداشت بر ضرورت تحقق وعده رئیس جمهور و تکمیل و بهره‌برداری از بیمارستان اسلامشهر تا پایان سال جاری تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری آرات نیوز اسلامشهر، در ادامه پیگیری‌های مستمر مصوبات سفر رئیس جمهور و وزرای دولت به شهرستان اسلامشهر، نشست مشترکی با حضور دکتر مهدی شریفیان نماینده مجلس شورای اسلامی، دکتر عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاونین درمان و توسعه وزارت بهداشت، حسین قناعتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران و عضو شرکت مادر تخصصی تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی در محل دفتر وزیر بهداشت برگزار شد.

در این نشست ضمن بررسی آخرین وضعیت مصوبات و وعده‌های مقرر در سفر رئیس جمهور و دکتر عین‌اللهی به شهرستان اسلامشهر هماهنگی لازم جهت رفع برخی مسائل مهم شبکه بهداشت و درمان شهرستان از جمله جذب پزشک متخصص، پیگیری اخذ مجوز چارت و ساختار و همچنین استخدام کادر اداری و درمانی بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی، تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام بهداشتی، تجهیز مراکز بهداشتی شهری و روستایی و همچنین پیش‌بینی اعتبار جهت احداث مراکز بهداشتی جدید متناسب با رشد جمعیت، صورت گرفت.

در بخشی از این جلسه مهدی شریفیان با اشاره به وعده رئیس جمهور و وزیر بهداشت مبنی بر بهره‌برداری از بخش اورژانس و درمانگاه این بیمارستان در دهه فجر سال گذشته که تاکنون محقق نشده، گفت: همانطور که رئیس‌جمهور تأکید کرده بودند باید بخش اورژانس و درمانگاه تا دهه فجر سال گذشته تکميل می‌شد که بنا به دلایلی که مسئولین دانشگاه علوم پزشکی تهران ارائه کردند امکان بهره‌برداری از بخش اورژانس میسر نبود ولی انتظار این بود که با توجه به تکميل عملیات عمرانی بخش درمانگاه، این بخش آماده ارائه خدمات به مردم شریف شهرستان اسلامشهر گردد که متأسفانه تاکنون این وعده رئیس جمهور محقق نشده و موجب گلایه مردم و اصحاب رسانه شهرستان اسلامشهر شده است.

وی افزود: امیدواریم با حمایت دولت محترم و پیگیری ویژه جناب آقای دکتر عین‌اللهی و تخصیص منابع مالی از محل سفر رئیس جمهور به شهرستان اسلامشهر و نیز اعتبارات مالیات سلامت، شاهد تحقق قطعی و به‌هنگام وعده رئیس جمهور و بهره‌برداری از بیمارستان اسلامشهر باشیم تا مردم شهرستان یک گام به عدالت در دریافت خدمات درمانی نزدیک شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای در پایان با تأکید بر جذب نیروی بومی برای اشتغال در بیمارستان اسلامشهر، گفت: ضروری است به موازات تکمیل عملیات عمرانی، معاونت‌های درمان و توسعه وزارت بهداشت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مقدمات جذب نیروی انسانی و خرید تجهیزات مورد نیاز آن را انجام دهند که در موضوع جذب نیروی انسانی، نیروهای بومی باید در اولویت قرار گیرند.

در پایان نیز دکتر مهدی شریفیان ضمن تأکید بر پیگیری تخصیص اعتبار پروژه‌های نیمه‌تمام بهداشتی و درمانی شهرستان اسلامشهر، درخواست اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات مالیات سلامت برای تسریع در تکمیل پروژه بیمارستان را به وزیر تقدیم کردند.

در ادامه دکتر حسین قناعتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز گزارشی از روند پیگیری و تشکیل کارگروه مشترک برای تحقق وعده رئیس جمهور و فازبندی اجرای پروژه ارائه کرد.

در بخش دیگر این نشست وزیر بهداشت با تأکید بر انجام عملیات عمرانی پروژه احداث بیمارستان اسلامشهر به‌صورت سه شیفت، ضمن موافقت با درخواست دکتر مهدی شریفیان برای تخصیص اعتبار از محل مالیات سلامت، دستور انجام فرآیند خرید تجهیزات و نیز جذب نیروی انسانی با اولویت بومی‌گزینی و همچنین اختصاص پزشکان متخصص به شهرستان اسلامشهر را صادر کردند.

شایان ذکر است پروژه احداث بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی اسلامشهر از سال ۱۳۸۷ آغاز شده و تا اوایل سال ۱۴۰۰ از پیشرفت حدود ۳۵ درصدی برخوردار بود که با پیگیری‌های مستمر توسط دکتر مهدی شریفیان نماینده مجلس شورای اسلامی و تزریق منابع دولتی هم‌اکنون از پیشرفت ۷۵ درصد برخودار است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست